+908503469582
Tatilde Bu Hataları Sakın Yapmayın!
17.07.2019 12:00:00

Tatilde sakın bu hataları yapmayın

Çalışma hayatı biraz monoton ve yorucudur. Bu yüzden ara tatil ya da belirli dönemlerde izne çıkabiliyorsanız tatil için yazı beklemeyin. Dinlenmek ve vücudu tazelemek her zaman gereklidir.

 

Yıl boyunca çalışıp dinlenmek için yazı beklemek heyecan vericidir. Yaz tatili geldi çattı, sadece fiziksel olarak dinlenmek yeterli değildir. Zihnimizin ve ruhumuzun dinlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Uzmanlar, zihnen ve ruhen dinlenmemiş vücudun kısa süre sonra yeniden yorgun olacağını belirtir. Tatile geldiysek sorun ve stresleri arkamızda bırakalım.

 

Tatile çıktınız, daha önce yaşadığınız veya yaşayabileceğiniz sorunları düşünüp modunuzu düşürmeyin. Geçmiş ya da gelecek kaygıları anı yaşamanıza engel olur. Bu yüzden zihnimiz yorgun düşer. Sonuçta kısıtlı günde anı yaşayıp tatilin tadını çıkarın.

 

Tatilde sürekli sosyal medya hesaplarını kontrol etmek, endişe düzeyini artırır. Tatilde teknoloji ile aramıza mesafe koymazsak zihnen dinlenmiş olmuyoruz.

 

Yapılan incelemeler sonucunda doğa yürüyüşü yapan insanlarda depresyon ve stresin azaldığı gevşemeyi sağlayarak bağışıklığı kuvvetlendirdiği ortaya çıkmıştır. Kısaca tatilde hareketsiz kalmayın.

 

Tatilde yapılan hatalardan birisi de uyku düzensizliği. Kişiye yetecek uyku düzeni zihin için gereklidir. Zihnen dinlenmeyen beden yorgunluğunu atamaz. Tatil bitince bozulan uyku düzenini toparlamak güçleşecektir.

 

Gittiğiniz yerde sevdiğiniz kitapları okuyun. Zihnin verimli çalışması için kitap okumak veya yazmak çok büyük bir etkiye sahiptir.

 

Yediğiniz içtiğiniz gıdalara dikkat etmelisiniz. Öğünleri atlamadan sağlıklı beslenmek ve yeterince su içmek bedenimizin yorgun düşmesini engeller.

 

Antalya’nın Saklı Tarihi Perge Antik Kenti

Roma harabelerine ev sahipliği yapan bu site, büyüleyici ve eşsiz bir turistik mekândır. Kalıntıların iyi korunması, sütunları ve hamamlarıyla büyüleyecektir. Antalya’ya tatile gelen ya da günübirlik dahi olsa görülmesi gereken bir yerdir..

Devamını Gör

İlkbaharda Tatil Yapmanın Avantajları

İlkbahar ayları, en sakin ve en huzurlu döneme karşılık geliyor ve bu durum tatil beldelerine de yansıyor. İlkbaharda tatil yapmanın sunduğu birçok avantaj var ancak bahsedeceğimiz unsurlar bazıları için dezavantaj da olabiliyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan detaylara geçelim ve bu konuda sizleri de aydınlatmış olalım..

Devamını Gör

Bu Yaz Nereye Gitsem Diyenlere Önerimiz Kalkan

Kış ayları geldi çattı. Elbette bu soğuk havaların ardından yine mis gibi bir yaz bizi karşılayacak. Bunu biliyor ve şimdiden yaz tatili planları yapıyor olmalıyız. Zaten soğuk, puslu ve gri kış günlerinde herkes en az bir kez yazın nereye gitsem diye düşünür..

Devamını Gör

Antalya Kaş plajları detaylı listesi

Kaş, yüzmeyi ve dalmayı sevenler için en güzel plajlara sahip tatil beldelerinden biridir. Plajlardan bazıları otel ve restoranlara ait olsa da kullanımı herkese açık ve ücretsizdir.

Devamını Gör
WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Ön Ödeme ₺ 0,00
  • Kapıda ödenecek ₺ 0,00
  • Extra temizlik ₺ 0,00
  • İndirim₺ 0,00
  • ₺ 0,00 x 0 gece₺ 0,00