+908503469582
Kekova Adası’na Nasıl Gidilir

Kekova Nerededir, Nasıl Gidilir?

Kekova; Antalya’nın Demre ilçesi yakınlarındaki Üçağız ve Kaleköy civarında konumlanan şirin, küçük ve kayalık bir adadır. Adını üzerinde bulunan ve zaman içerisinde sular altında kalan antik kentten alan ada; mavi suları ve tabiatının yeşili ile muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Kekova Adası ve çevresi günümüzde arkeolojik sit alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Ayrıca sularının temiz olması nedeniyle özellikle yüzücülerin ve balıkçıların en gözde yerlerinden birisidir.

M.S. II. yüzyılda meydana gelen bir deprem sonucu sular altında kalan Dolkisthe Antik Kenti’nin kalıntıları sayesinde harika bir manzaraya sahip olan Kekova’da görülmesi gereken diğer yerler arasında ise; Myra Antik Kenti ve amfi tiyatro yer almaktadır. Yine Kekova’daki batık kenti görmek isteyenler Üçağız’dan veya Kaleköy’den cam tekne kiralayabilir; su altında yer alan merdivenleri, amforaları, duvarları ve temelleri de görme fırsatı bulabilirler. Peki,  Kekova’ya nasıl gidilir?

Kekova Adası’na Nasıl Gidilir?

Kekova, Kaş Limanı’na tekneyle sadece 3,5 saatlik mesafede yer almaktadır. Yine Üçağız Limanı’ndan tekne ile 30 dakikada adaya geçilebilmektedir. Bunun yanında adaya Antalya üzerinden gelmek için havayolunu kullanabilirsiniz. Çünkü Kekova Antalya Havalimanı’na 179 km. uzaklıkta yer almaktadır. İzmir, İstanbul ve Ankara’dan Antalya Havalimanı’na haftanın her günü seferler düzenlenmektedir. Havalimanında indikten sonra Kekova’ya ulaşım için araç kiralanabilir. Böylece Kemer-Kumluca yolundan Demre’ye gelip Demre Sanayi Sitesi’ni geçtikten sonra Kekova levhasından sola dönerek 15 km. ilerlemenin ardından Kekova’ya ulaşım sağlanabilir.

Bunların yanında bu güzel adaya Muğla üzerinden gitmek için öncelikle Fethiye’ye ulaşmak gerekmektedir. Fethiye-Kaş yolundan ilerleyip Demre istikametindeki Kekova tabelasını gördükten sonra kavşaktan sağa dönülmeli. Ardından herhangi bir yere sapmadan 19 km. boyunca deniz kıyısına ininceye kadar devam edildiğinde Kekova’ya ulaşılabilir.

Kekova’ya ulaşım için otobüs yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. Ancak öncelikli olarak otobüs ile Antalya’ya gelmek gerekmektedir. Antalya’ya geldikten sonra Antalya Otogarı’ndan saat 14.30’da hareket eden Antalya-Kekova otobüsüne binilebilir. Ayrıca Antalya’dan Demre’ye hemen her saat otobüs seferleri bulunmaktadır. Demre’ye ulaşımın ardından 17.30’da Kekova’ya hareket eden minibüsler ile Kekova’ya ulaşılabilir.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Ön Ödeme ₺ 0,00
  • Kapıda ödenecek ₺ 0,00
  • Extra temizlik ₺ 0,00
  • İndirim₺ 0,00
  • ₺ 0,00 x 0 gece₺ 0,00