+908503469582
Kaputaş Plajı Nerededir Nasıl Gidilir?

Kaputaş Plajı Nerededir, Nasıl Gidilir?

El değmemiş doğal güzellikleri ile son yıllarda giderek daha da popüler hale gelen Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde yer almaktadır. Kaş’a 20 km., Kalkan’a ise 4 km. mesafede konumlanan bu doğa harikası plaj; her yıl yerli ve yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Etrafı sarp kayalıklar ile çevrili olan Kaputaş Plajı aynı zamanda doğal sit alanıdır ve adeta tropik bir adayı andırmaktadır.

Bir kanyon ağzı plajı olma özelliğini taşıyan Kaputaş Plajı; deniz, orman ve yeşilin bir arada izlenebileceği eşsiz bir yerdir. Dağların oldukça sarp ve dik oluşu nedeniyle plaja ulaşım boyunca eşlik eden görkemli manzara, oldukça etkileyici bir görünüm ortaya koymaktadır. Doğal güzelliğinin korunması amacı ile herhangi bir tesisin bulunmadığı plajda yalnızca şezlong ve şemsiye yer almaktadır. Peki, doğası ile büyüleyen Kaputaş Plajı’na nasıl gidilir?

Kaputaş Plajı’na Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Kaputaş mevkiinde yer alan dünyaca ünlü Kaputaş Plajı; bir kanyon ağzı plajı olduğu için saklanmış, gözlerden uzak ve kendi halinde bir izlenim vermektedir. Kolay ulaşılamaz olması ise plaja ayrıca bir çekicilik katmaktadır. Çünkü bu plaja 187 basamaktan oluşan bir merdivenden inilerek ulaşım sağlanabilmektedir.

Antalya’dan bu plaja ulaşım sağlamak için öncelikli olarak otobüs ile Kaş’a ulaşmanız gerekmektedir. Kaş’a ulaştıktan sonra ise plaja giden otobüslere binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak Kaputaş Plajı’na ulaşım için hava yolunu da tercih edebilirsiniz. Çünkü Kaş; Antalya Havalimanına 200, Dalaman Havalimanına ise 150 km mesafededir. Dilerseniz havayolu ile Kaş’a gelerek oradan otobüsler ile plaja ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak daha yakın olması nedeniyle Dalaman Havalimanını tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Kaş’a 20 km’lik bir mesafe yer alan mavi bayraklı bu plaj, Kalkan’a ise sadece 7 dakika uzaklıktadır. Bunun yanında ülkemizin en önemli kentlerinden birisi olan İstanbul’dan Kaputaş Plajı’na ulaşım için otobüs ile yaklaşık olarak 960 km. yol kat etmek gerekmektedir. Yine İzmir-Kaputaş Plajı arası 417 km.,  Ankara –Kaputaş Plajı arası ise 646 km’dir.

Tüm bunların yanında Kaputaş Plajı Kalkan Belediyesi tarafından korunmakta ve plaja giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ancak 5 TL karşılığında şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Ön Ödeme ₺ 0,00
  • Kapıda ödenecek ₺ 0,00
  • Extra temizlik ₺ 0,00
  • İndirim₺ 0,00
  • ₺ 0,00 x 0 gece₺ 0,00