+908503469582
Kalkan'da Plaj ve Denize Girilebilecek Yerler

Kalkan Plajları  ve  Beach Clubları

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan Beldesi, Akdeniz’in en gözde tatil beldelerinden biridir.

Kalkan, bulunduğu konum itibarı ile birçok plaja yakınlığı ile deniz, Kum, Güneş turizmi için önemli bir yerdir. Birçoğu yürüme mesafesinde olan bu plajlar araç ile kısa sürede ulaşılabilir durumdadır. En önemli ve güzel plajlar aşağıda detayları ile belirtilmiştir.

 

Halk Plajı (Mavi Bayraklı)

Kalkan, limanında bulunan bu plaj çakıl kum karışımı bir plajdır. Kalkan merkeze uzaklığı 200 metre (5 dakika yürüme mesafesi) dir. Halk paljında şezlong ve şemsiye kiralayarak tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Kaş-Kalkan yolu üzerinde bulunan bu plaj hem Kalkan da konaklayan hem de Kaş ta konaklayan ziyaretçilerin en çok tercih ettiği plajlardan biridir. Kaputaş plajı Kalkan merkeze 9 km (15 dakika araç mesafesi) Kaş merkeze ise 18 km (25 dakika araç mesafesi) dir. KAputaş plajında şezlong ve şemsiye kiralayarak tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Patara Plajı

Patara plajı Dünya’nın en uzun onuncu, Türkiye’nin ise en uzun plajıdır. Uzunluğu yaklaşık olarak 12 km’dir. Patara plajı Kalkan merkeze 16 km (20 dakika araç mesafesi) dir. Kaş merkeze ise 43 km (45 dakika araç mesafesi) dir. Patara plajına giriş ücreti alınmaktadır.

Kalamar Plajı

Kalkan merkeze 2 km mesafede bulunan bu plaj 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Özel bir plajdır giriş ücreti alınmaz ama şezlong ve şemsiye kiralayarak tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Gerenlik Plajı

Kalamar koyuna yakın bir bölgede bulunan bu doğal kumsal plaja ulaşım sadece tekne turları ile mümkündür. Hem Deniz, Kum, Güneşin keyfini yaşamak hem de çamur banyosu yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği plajdır. Kalkan limanında bulunan teknelerin çoğu bu plaja uğramaktadır.

Akçagerme Plajı

Kalkan-Kaş yolunda kaş girişinde bulunan bu plaj Kalkan merkeze 25 km (20 dakika araç mesafesi) mesafededir. Bu plajda şezlong ve şemsiye kiralayarak tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Yalı Beach Club

Kalkan merkeze 1 km  uzaklıkta bulunan bu özel plaj giriş ücretlidir. 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu plaj platfordan oluşan bir plajdır merdiven ile denize girilebilmektedir.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Ön Ödeme ₺ 0,00
  • Kapıda ödenecek ₺ 0,00
  • Extra temizlik ₺ 0,00
  • İndirim₺ 0,00
  • ₺ 0,00 x 0 gece₺ 0,00