+908503469582
Fethiye’ye Ulaşım Rehberi

Fethiye’ye Ulaşım Rehberi

Muğla ili sınırları içerisinde yer alan tatil bölgesi Fethiye, yaz aylarında turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Eşsiz plajları, denizi ve doğal güzellikleri, bu beldenin diğer tatil bölgelerinin önüne geçmesini sağlamaktadır. Eğlence mekânları ve tarihi güzellikleri ise Fethiye’yi yerli ve yabancı turistler için oldukça cazip bir seçenek haline getirmektedir. Bu kadar gözde bir tatil beldesi olması ise “Fethiye’ye nasıl gidilir” sorusunu akıllara getirmektedir. Peki, Fethiye’ye ulaşım nasıl sağlanmaktadır?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye; özel araba, uçak ya da otobüs gibi ulaşım alternatiflerini kullanarak rahatlıkla ulaşılabilen bir konumdadır. Bütün ulaşım seçenekleri arasında ise en avantajlı olanı uçaktır. Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinden Fethiye’ye yakın olan havalimanlarına neredeyse her gün seferler düzenlenmektedir. İlçeye, Dalaman ve Antalya Havalimanları üzerinden ulaşabilirsiniz. İki havalimanı arasından ilçeye en yakın olanı ise Dalaman Havalimanı’dır.

Dalaman Havalimanı, ilçeye 45 kilometre uzaklıkta olup uçaktan indikten sonra özel araç kiralayarak 30-45 dakika içerisinde Fethiye’ye varabilirsiniz. Ayrıca Muttaş ve Havaş ile oldukça uygun bir fiyat karşılığında 1 saat içerisinde Fethiye’ye giriş yapabilirsiniz. Antalya Havalimanı ise yaklaşık 2,5 saatlik bir mesafede yer almaktadır. Bu havalimanına iniş yaptığınızda yine araç kiralayabilir ya da Havaş gibi alternatiflere yönelebilirsiniz.

Fethiye yaz aylarında yoğunluğu nedeniyle uçak bileti bulmanın zor olduğu unutulmamalıdır. Hedeflediğiniz tatil planını gerçekleştirebilmek için uçak biletini erkenden alabilirsiniz. Erkenden uçak bileti alarak biletinizi daha ucuza mal edebilirsiniz. Bunun yanında bilet bulma konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.

Fethiye’ye nasıl gidilir sorusunun cevapları arasında karayolu da bulunmaktadır. Eğer özel aracınız ile ulaşım sağlayacaksanız Fethiye’ye kaç saatte varacağınız, bulunduğunuz ile göre değişiklik göstermektedir. Özel araçla gitmenin getirdiği en büyük avantaj, bölgede bulunan bütün güzellikleri keyifle gezebilmektir. Karayolu alternatifleri arasında şehirlerarası otobüslerde bulunmaktadır. Birçok şehirden Fethiye Otobüs Terminali’ne doğrudan otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs terminali ise şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Otobüs terminalinden ilçenin her yerine gece geç saatlere kadar minibüs seferleri düzenlenmektedir. İlçe içerisinde ise yine araç kiralayabilir ya da minibüsle gitmek istediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ilçe içerisinde yer alan turistik alanlara özel şirketler tarafından turlar da düzenlenmektedir.

WhatsApp
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  • Ön Ödeme ₺ 0,00
  • Kapıda ödenecek ₺ 0,00
  • Extra temizlik ₺ 0,00
  • İndirim₺ 0,00
  • ₺ 0,00 x 0 gece₺ 0,00